W Wielki Czwartek

o godz. 18:00;

W Wielki Piątek:

o godz. 18:00;

 W Wielki Piątek Droga Krzyżowa w kościele i kaplicy o godz. 15:00,

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 11:00 i 13:00, w kaplicy o godz. 12:00.

W Wigilię Paschalną Nabożeństwo o godz. 20:00.

 

 Procesja Rezurekcyjna w niedzielę o godz. 6:00. Przypominamy o wcześniejszym przygotowaniu i przystrojeniu obrazów, figur, feretronów, chorągwi i baldachimu.

 

Na Wigilię Paschalną prosimy przynieść ze sobą świece. W tym dniu za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (intencja Ojca św. na kwiecień: „Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym”). Zachęcamy do licznego udziału w celebracji Triduum Paschalnego.

W Wielki Czwartek za odśpiewanie lub odmówienie przed Najświętszym Sakramentem hymnu: „Przed tak wielkim Sakramentem” zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły (ilościowy) obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. „Rodzice winni zatroszczyć się o to, ażeby również ci, którzy z racji młodszego wieku nie są związani jeszcze prawem postu i wstrzemięźliwości, byli wprowadzeni w autentycznego ducha pokuty. Zachęca się wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę”.

 

Od liturgii Męki Pańskiej aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej przed krzyżem przyklęka się podobnie jak przed Najświętszym Sakramentem. W Wielki Piątek, można zyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie po Komunii św., przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”