Szanowni Mieszkańcy Powiatu Przemyskiego

Chciałbym poinformować mieszkańców, że w ubiegłym roku powstała dla mieszkańców powiatu przemyskiego Wypożyczalnia sprzętu pielęgnacyjnego, rehabilitacyjnego i wspomagającego. Mieści się ona w Przemyślu przy ulicy Waygarta 1 - naprzeciwko Prokuratury i służy potrzebom mieszkańców powiatu. Otwarta jest od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 14.00. Oferujemy darmowe wypożyczanie sprzętu DLA DZIECI I DOROSŁYCH. Zapewniamy także bezpłatny transport sprzętu do domu osoby niepełnosprawnej na terenie całego powiatu przemyskiego. W ofercie znajduje się także sprzęt pocovidowy, odbywają się szkolenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych związane z opieką nad osobą z niepełnosprawnościami. W czasie szkoleń zapewniamy opiekę nad osobami, którymi się uczestnicy szkoleń na co dzień opiekują. Wierzę, że pracownicy wypożyczalni pomogą wielu rodzinom zmagającym się z brakiem środków finansowych, a opiekujących się osobami z niepełnosprawnościami. Szczegóły dotyczące funkcjonowania poradni znajdują się w tablicy ogłoszeń. Zachęcamy do zapoznania się z nimi także na naszej stronie internetowej pod adresem www.powiat.przemysl.pl w zakładce dla mieszkańca, a następnie Zdrowie.

Starosta Przemyski

Jan Pączek

 

Księża salezjanie z Przemyśla zapraszają, od maja do października, na nabożeństwa Pierwszych Śród Miesiąca ku czci św. Józefa.

– Godz. 17:00 – różaniec do św. Józefa z procesją i odczytywaniem próśb i podziękowań przez przyczynę Świętego oraz konferencja o św. Józefie.

– Godz. 18:00 – Msza św. z okolicznościowym kazaniem.

– Nabożeństwa Pierwszych Śród Miesiąca są transmitowane przez Radio FARA i kamerę internetową Radio FARA, dzięki czemu mogą być dostępne dla osób chorych i starszych niewychodzących z domu.

ks. Bogdan Nowak – proboszcz

Lublin, 06.12.2022r.

 

Firma SZKOLTEX Daniel Sochacki z Lublina organizuje obowiązkowe szkolenie skierowane do rolników w zakresie STOSOWANIA ŚRODKÓW OCHRONY ROŚLIN (szkolenia chemizacyjne), które odbędzie się:

W URZĘDZIE GMINY ŻURAWICA, ul. Ojca Św. Jana Pawła II 1, 37-710 Żurawica, 19 grudnia 2022 o godz. 11:00

Zgodnie z art. 64 Ustawy z dnia 8 marca 2013 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 2097) o środkach ochrony roślin ZAŚWIADCZENIE O UKOŃCZENIU SZKOLENIA wydawane jest na okres 5 lat. Powyższy dokument uprawnia do wykonywania zabiegów oraz zakupu środków ochrony roślin. Jest również niezbędny podczas kontroli Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w gospodarstwie.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc bardzo prosimy o wcześniejsze zapisywanie się pod numerami telefonów: 537 998 001, 81 532 72 19, 795 095 414

Z poważaniem

Yana Molchak

Informujemy, że zgodnie z Ustawą z dnia 27 października 2022 roku o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, Gmina Żurawica od dnia 14 grudnia 2022 r. (środa) rozpocznie przyjmowanie wniosków na zakup paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Wypełnione wnioski będzie można składać w siedzibie Urzędu Gminy Żurawica, ul. Ojca Św. Jana Pawła II 1, 37-710 Żurawica w Biurze Obsługi Mieszkańca od godziny 8:00.

Wniosek dostępny jest poniżej w załączniku w formie edytowalnej oraz PDF.

Cena węgla to 1 950 zł za tonę. Transport z punktu odbioru do domu we własnym zakresie. Wnioski będą weryfikowane na bieżąco. Po pozytywnej decyzji należy wnieść wymaganą opłatę. Dopiero po zapłaceniu za towar będzie możliwe otrzymanie zaświadczenia na jego odbiór (w przypadku płatności przelewem możliwość otrzymania zaświadczenia dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na konto Urzędu Gminy Żurawica).

Po pozytywnej weryfikacji wniosku węgiel będzie można odebrać w następujących punktach:

  1. „Trans-Op” Mieczysław Szumełda, ul. Wyszyńskiego 1, 37-710 Żurawica

Asortyment: kostka/orzech/ekogroszek

  1. Węglo-Logistyka Izabela Marciniec, ul. Dworcowa 29, 37-710 Żurawica

Asortyment: kostka/orzech

  1. Witold Beer Firma Handlowo-Transportowa „BEER”, ul. Ojca Świętego Jana Pawła II 31, 37-710 Żurawica

Asortyment: kostka/orzech

 

POBIERZ WNIOSEK:

wniosek na zakup paliwa stałego dla gospodarstw domowych (doc.)

wniosek na zakup paliwa stałego dla gospodarstw domowych (pdf.)

Informujemy, że od 13 listopada br. w kościele pw. św. Józefa w Przemyślu (Salezjanie) w specjalnie przygotowanej kaplicy adoracji od poniedziałku do soboty w godz. 8:30 do 17:00 trwa stała adoracja Najświętszego Sakramentu.

Ponadto, począwszy od pierwszej niedzieli Adwentu, od poniedziałku do soboty w godz. od 17:00 do 18:30 będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej.

Przypominamy równocześnie, że w Archikatedrze Przemyskiej ze spowiedzi można skorzystać od poniedziałku do soboty w godz. od 15:30 do 17:30.