Niespokojni Nadzieją to działająca przy Bractwie Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski na Jasnej Górze i pod patronatem abp Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, grupa dla panien w wieku od 25 do 40 lat, a także kawalerów w wieku od 25 do 45 lat pragnących znaleźć” dobrego męża i dobrą żonę oraz zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Opiekę nad grupą sprawują o. Roman Wit OSPEE oraz starsza bractwa – Maria Emanuel Dziemian.

 

Na progu 2018 r. Niespokojni Nadzieją uczestniczyli we Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem abp. Depo, a następnie w spotkaniu opłatkowym, podczas którego każdy z osobna uzyskał pasterskie błogosławieństwo. Myśl przewodnia spotkania skupiała się m.in. na zachęcie do dążenia drogą cierpliwości i ufności w oczekiwaniu na Objawienie za przykładem Symeona – człowieka przepełnionego głęboką i nadającą sens życiu nadzieją.

Wcześniej Niespokojni Nadzieją uczestniczyli w czterodniowym wydarzeniu sylwestrowym, wypełnionym modlitwą i refleksją oraz rozmowami przy ognisku. Najpierw były Msza św. i modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie i uwolnienie z o. Marcinem Ciechanowskim OSPPE, egzorcystą, oraz o. Romanem Witem. Wygłoszone, konferencje były oparte na ewangelicznym opisie cudu w Kanie Galilejskiej. Ania i Piotr – małżeństwo z wieloletnim stażem – podzielili się doświadczeniami swojego życia małżeńskiego. Podkreślili, jak istotne jest dbanie o to, aby w stągwiach serc małżonków nie zabrakło czystej wody, którą Pan Jezus cudownie przemienia w wino – będące znakiem obfitości Bożego błogosławieństwa. Do cudu w Kanie Galilejskiej nawiązywał również podczas swojej konferencji o. Michał Legan OSPPE. Wskazywał, że do tego, aby Pan Jezus mógł przemieniać wodę w wino, niezbędne są takie elementy, jak ubóstwo – na wzór pary młodej, czystość – na wzór Maryi oraz posłuszeństwo – na wzór usługujących. Zwrócił uwagę na analogię Bożego Narodzenia, kojarzącego się z białymi pieluszkami, w które owinięty był nowo narodzony Pan Jezus, z białymi płótnami całunu, w który zawinięte było ciało Chrystusa w grobie, oraz z obrusem na ołtarzu eucharystycznym, białą suknią panny młodej, białym obrusem w domu rodzinnym oraz białym prześcieradłem w małżeńskim łożu.

Podczas konferencji Marii Emanuel Dziemian członkowie grupy Niespokojni Nadzieją usłyszeli o mocy zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski. Wielu uczestników wydarzenia sylwestrowego złożyło świadectwo otrzymania niezwykłych łask wyproszonych przez Matkę Bożą Częstochowską.

Niespokojni Nadzieją mieli okazję doświadczyć atmosfery weselnej podczas trwającej do białego rana zabawy sylwestrowej. Zwieńczeniem całego wydarzenia sylwestrowego była Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze 1 stycznia 2018 r. wraz z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski.

Kierując się słowami św. Jana Pawła II: „Maryjo, Matko nadziei, bądź z nami na naszych drogach" oraz pragnąc obecności Matki Bożej w swoim życiu, członkowie Niespokojni Nadzieją pozwalają się prowadzić Maryi na drodze ku realizacji swojego powołania do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego oraz założenia rodziny na fundamentach wiary katolickiej. Obecnie Niespokojni Nadzieją przygotowują się do balu karnawałowego, zaplanowanego na dni 9–11 lutego 2018 r., na który zapraszają osoby poszukujące dobrego męża i dobrej żony. Od 6 stycznia 2018 r. dla Niespokojnych Nadzieją w każdą pierwszą sobotę miesiąca będzie się odbywał cykl spotkań na Jasnej Górze, w Kaplicy Różańcowej, w godz. 12.00–14.00.

Będzie je prowadził o. Włodzimierz Ogorzałek OSPPE. Wszelkie informacje można uzyskać na stronie: http://bractwokrolowejpolski.pl/niespokojni-nadzieja/

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

Anna Płońska

 

Tygodnik „Niedziela”, nr 3/21 stycznia 2018